Technologia

9 najlepszych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa cybernetycznego dla małych firm

Sposób prowadzenia działalności gospodarczej w ciągu ostatnich kilku lat bardzo się zmienił. Korzystanie z komputerów i sieci internetowych otworzyło przed nami świat nowych możliwości i nowych zagrożeń. Mamy dostęp do niemal nieograniczonego zasobu informacji przez internet. Jednak firmy, próbując uzyskać dostęp do tych informacji, codziennie napotykają na kilka zagrożeń.

Informacja jest największym zasobem dla rozwijającego się przedsiębiorstwa i należy się z nią ostrożnie obchodzić, aby nie dostała się w niepowołane ręce. Oto dziewięć najważniejszych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa cybernetycznego, których warto przestrzegać, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich danych związanych z prowadzoną działalnością.

  • Polityka haseł: Silna polityka haseł i wielopoziomowe uwierzytelnianie zapewnią, że żaden podmiot zewnętrzny nie będzie mógł uzyskać dostępu do Twojej sieci bez wymaganych danych uwierzytelniających. Dla firmy kluczowe znaczenie ma zbudowanie bezpiecznej sieci dostępu do danych i przeszkolenie pracowników w oparciu o powszechne praktyki w zakresie wykorzystywania i tworzenia silnej kombinacji nazwy użytkownika i hasła.
  • Ograniczony dostęp: Wyodrębnienie poziomów dostępu do różnych pracowników w firmie jest jednym z najlepszych sposobów, aby zapobiec dostaniu się danych w niepowołane ręce. Budowanie dobrego portalu ERP (Enterprise Resource Planning) pomoże Ci posegregować poziomy dostępu dla różnych pracowników w Twojej organizacji.
  • Zgodność z ustawą Komisji Handlu: Musisz być na bieżąco ze wszystkimi niezbędnymi normami bezpieczeństwa cybernetycznego dla małych firm na świecie, gdy zaspokoisz potrzeby globalnej populacji. Ważne jest, abyś przestrzegał praktyk przetwarzania danych.
  • Użyj Zdalnej lokalizacji przechowywania danych: Tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych to kluczowe aspekty zabezpieczenia danych przed potencjalnymi zagrożeniami. Musisz mieć bezpieczne miejsce, w którym możesz przechowywać swoje dane na dyskach twardych w celu ich odzyskania w przypadku uszkodzenia danych. Aby mieć pewność, że Twoje dane są gotowe do odzyskania w momencie powiadomienia, musisz utrzymywać niewielki obszar w zdalnym i nieujawnionym miejscu.
  • Wykorzystaj pamięć masową w chmurze: Współczesne przechowywanie danych odbywa się w sieciach opartych na chmurze. Firmy mogą przechowywać całe swoje dane biznesowe w sieci opartej na chmurze. Ten typ pamięci masowej ma dwie główne zalety. Po pierwsze, jest to zabezpieczenie przed kradzieżą, bezpieczne i zaszyfrowane przechowywanie danych w chmurze za pomocą niezawodnego oprogramowania zabezpieczającego lub klucza. Po drugie, przechowywanie w chmurze pomaga uzyskać dostęp do danych z dowolnego miejsca na świecie bez potrzeby posiadania dedykowanej stacji roboczej.
  • Korzystaj z bezpiecznego portalu ERP: Kilka dużych i małych firm oferuje usługi budowy portalu ERP. Portal ERP pomoże Ci śledzić zdalnie wszystkie czynności, które mają miejsce w Twojej firmie. Dobry i bezpieczny ERP będzie również korzystał z najnowocześniejszych metod uwierzytelniania, aby upewnić się, że Twoje dane są zabezpieczone przed potencjalnymi zagrożeniami.
  • Zatrudnij etycznego hakera: Etyczny haker pomoże Ci znaleźć luki w systemach przechowywania danych, aby upewnić się, że można podjąć niezbędne środki ostrożności, aby je zabezpieczyć. Etyczny haker nie tylko wzmocni Twój system przed istniejącymi zagrożeniami, ale również zaproponuje sposoby zabezpieczenia danych przed ewentualnymi zagrożeniami.
  • Zbuduj bezpieczne lokalizacje dla routerów Wi-Fi: Instalując nowe routery Wi-Fi i punkty dostępu, należy upewnić się, że są one dobrze ukryte. Bezpieczne rozmieszczenie urządzeń sprzętowych zapewni, że nikt nie będzie mógł modyfikować tych komponentów w celu kradzieży danych.
  • Aktywność konta śledzenia: Proste narzędzie do śledzenia i analizy, umożliwiające śledzenie kont biznesowych pracowników, pomoże Ci upewnić się, że możesz z łatwością monitorować wszelkie podejrzane działania. Narzędzie do śledzenia przedstawi Ci informacje niezbędne do rejestrowania aktywności Twoich pracowników na ich portalach biznesowych.
Zobacz:  Uber - jak działa i ile kosztuje?

Część z następujących wskazówek dotyczących bezpieczeństwa dla małych firm, należy również utrzymywać kontakt z wiarygodną komórką bezpieczeństwa cybernetycznego, aby podjąć niezbędne kroki w przypadku zagrożenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close