Technologia

10 inteligentnych sztuczek, aby utrzymać baterię smartfona w dobrym stanie

“Smartfon o słabej żywotności baterii” to powszechny problem dla większości ludzi. Martwy smartfon oznacza, że jesteś poza światem. Nie możesz kontaktować się z przyjaciółmi i rodziną, nie możesz sprawdzać poczty, profili społecznościowych, wiadomości itd. Jednak dzięki kilku prostym działaniom można łatwo zwiększyć żywotność baterii smartfona. A także utrzymać go w dobrym stanie przez długi czas użytkowania. Więc w tym poście, będziemy dzielić się kilkoma wyjątkowymi sztuczkami, które pomogą utrzymać zdrowie baterii twojego telefonu komórkowego. Korzystając z tych sztuczek, można również utrzymać swój telefon przy życiu przez długi czas.

Unikać nieoryginalnej i szybkiej ładowarki

Gdy jesteś poza domem i potrzebujesz naładować smartfon, możesz użyć nieoryginalnej ładowarki. Utrudni to żywotność baterii telefonu. Więc zawsze jest dobrym pomysłem, aby przechowywać autoryzowaną ładowarkę do ładowania smartfona. Nieoryginalna ładowarka oznacza, że nie jest dostarczana wraz ze smartfonem lub nie jest zalecana przez producenta smartfonu. Więc oficjalne akcesoria do smartfonów, które oznaczają, że producent zaleca ładowarkę i kabel musi być używany do ładowania baterii smartfona.

Z drugiej strony, większość smartfonów jest wyposażona w funkcję szybkiego ładowania. Oznacza to, że można ładować baterię urządzenia szybciej niż w przypadku tradycyjnej ładowarki zalecanej przez producenta. Szybka ładowarka powoli uszkadza żywotność baterii, a nieoryginalna, szybka ładowarka może ją szybko uszkodzić.

Wyłączyć wibracje

Większość z nas korzysta z funkcji wibracji smartfonów, aby otrzymywać powiadomienia o połączeniach, SMS, e-maile lub przypomnienia, zwłaszcza gdy jesteśmy na spotkaniu lub w biurze. Ale wibracje zużywa więcej energii baterii niż dzwonek telefonu. Więc jest to sprytny pomysł, aby wyłączyć wibracje telefonu, tak aby zużywać mniej energii baterii.

Zobacz:  Co to jest kryptowaluta i jak działa?

Zmniejsz jasność wyświetlacza i wyłącz automatyczną jasność

Jeśli nie jesteś zadowolony z żywotności baterii telefonu komórkowego, to jego czas, aby sprawdzić jasność urządzenia. Wysoka jasność będzie zużywać dużo energii baterii, a także może szybko rozładować baterię. Musisz więc utrzymać jasność wyświetlacza na jak najniższym poziomie. Niektórzy ludzie sądzą, że niska jasność zaszkodzi ich oczom. Ale to jest całkowita bzdura, nie ma na to mocnych dowodów medycznych.

Automatyczna jasność oznacza, że urządzenie automatycznie dostosowuje jasność w zależności od okoliczności. Niektórzy ludzie używają tej funkcji, aby zwiększyć ich żywotność baterii smartfona, ale ostatecznie to również opróżnia baterię. Alternatywnie, można spróbować przyciemnić wyświetlacz urządzenia, aby zwiększyć żywotność baterii i utrzymać ją w dobrym stanie.

Wyłączyć lokalizację/GPS

Musimy używać urządzenia GPS lub funkcji lokalizacji do map i nawigacji. GPS lub lokalizacja wykorzystuje dużą moc baterii, aby zapewnić dokładne wyniki. Więc musisz ją wyłączyć, gdy nie używasz żadnych aplikacji/usług, które wymagają lokalizacji lub GPS.

Wyłącz Bluetooth, Wi-Fi i dane komórkowe

Cóż, musimy włączyć Bluetooth, aby połączyć się z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki,  głośniki, itp. Ale możesz zapomnieć o wyłączeniu go, gdy zadanie zostało wykonane, a to spowoduje wyczerpanie baterii urządzenia. To samo dotyczy opcji Wi-Fi. Nie musisz korzystać z Internetu 24 godziny na dobę, prawda? Więc dlaczego nie wyłączasz go po użyciu.

Z naszych osobistych doświadczeń wynika, że dane komórkowe zużywają więcej energii niż połączenie Wi-Fi. Więc musisz je wyłączyć, gdy nie są potrzebne dla długiego życia baterii.

Odinstaluj nieznane lub niepotrzebne aplikacje

Niektóre aplikacje wykorzystują dużą moc baterii do wysyłania powiadomień lub udostępniania lokalizacji, które działają w tle. Dlatego zawsze dobrym pomysłem jest odinstalowanie nieznanych lub niepotrzebnych aplikacji z Twojego smartfonu. Więc jak zdefiniować niepotrzebne aplikacje, dobrze, wystarczy spojrzeć na wszystkie aplikacje zainstalowane na urządzeniu. I usunąć te aplikacje, które nie są obowiązkowe i które nie są używane od kilku ostatnich tygodni lub miesięcy.

Zobacz:  Uber - jak działa i ile kosztuje?

Nigdy nie używaj ruchomych tapet lub ciężkiego motywu

Żywe tapety i ciężkie tematy są jednym z dobrze znanych powodów drenujących twoją baterię w telefonie komórkowym. Zawsze świetnym pomysłem jest użycie tapety z ciemnym tłem, aby utrzymać telefon przy życiu przez dłuższy czas. Ciężki motyw również może wyczerpać baterię urządzenia.

Nigdy nie pozwól, aby akumulator rozładował się do 0%.

Niektórzy ludzie lubią ładować baterie smartfonów, gdy ich bateria osiągnie wartość 0. Ale to nie jest dobry pomysł.

Tryb oszczędzania energii

Obecnie większość smartfonów z systemem Android posiada wbudowany tryb oszczędzania energii. Jest to jeden z najlepszych sposobów, które można wykorzystać, aby utrzymać działające urządzenie na długi czas. W funkcji oszczędzania energii dostępnych jest kilka trybów jej  oszczędzania, z których każdy można dostosować do własnych potrzeb.

Korzystanie z trybu samolotowego.

Korzystanie z trybu samolotowego w nocy lub gdy nie musisz korzystać ze swojego smartfona to kolejny najlepszy pomysł na zabezpieczenie baterii przed zużyciem.

Podsumowanie

Telefon komórkowy jest zawsze ważnym urządzeniem w naszym codziennym życiu. Musimy utrzymać go przy życiu, aby uzyskać pilne i niezbędne połączenia, SMS-y lub e-maile. I mam nadzieję, że te wskazówki będą najskuteczniejsze, aby utrzymać baterię smartfona w dobrym stanie, jak również utrzymać ją przy życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close