KredytyFinanse

Szybkie wsparcie, czyli kredyt dla firm na start

Świetny biznes plan jest już połową sukcesu małej firmy. Druga połowa to pieniądze, które można zdobyć posiadając tenże świetny biznes plan. Jeśli przedsiębiorca posiada dobry plan na rozwój swojej firmy może się wtedy starać o kredyt na start dla firm.

Jak działa kredyt na start?

Banki posiadają bardzo duża ofertę kredytową. Niestety należy poświęcić dużo czasu, aby znaleźć najlepszy kredyt na start dla firm. Jednak, jeśli firma istnieje już jakiś czas na rynku i posiada dokumenty, które ukazują jej wyniki finansowe to najpewniej bez problemu otrzyma kredyt.

Naturalnie tak jak w przypadku kredytów konsumenckich niezbędne jest złożenie wniosku kredytowego wraz z wymaganymi przez dany bank dokumentami. Wśród najczęściej wymaganych dokumentów są:

  • zaświadczenie z ZUS i US o niezaleganiu z płatnościami
  • biznesplan przedsięwzięcia
  • wpis do KRS
  • zaświadczenie o możliwości zabezpieczenia kredytu

Najpopularniejszymi formami zabezpieczenia kredytu na start dla firm są;

  • hipoteka na nieruchomości
  • przewłaszczenie na zabezpieczenie
  • cesja wierzytelności
  • poręczenie osoby trzeciej (żyrant)
  • weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową
  • zastaw, który jest ustanowiony na majątku trwałym firmy
Zobacz:  Intercyza - czy warto ją spisywać?

Kredyt na start posiada różne formy. Najlepiej, gdy przedsiębiorca wybiera najgodniejsze rozwiązanie dla siebie. Wśród form kredytu na start można znaleźć m. in.:

  • limit kredytowy w rachunku bieżącym (debet w koncie) rozwiązanie, z którego przedsiębiorca może skorzystać w każdej chwili, gdy nie będzie posiadał wystarczających pieniędzy. Z tej formy kredytu można korzystać wielokrotnie, ponieważ każda wpłata na rachunek powoduje spłatę istniejącego zadłużenia.
  • kredyt obrotowy czyli pożyczka, która pozwala na sfinansowanie bieżącej działalności firmy. Wśród przedsiębiorców jest jednym z najpopularniejszych sposobów na poprawę płynności finansowej przedsiębiorstwa
  • kredyt inwestycyjny dzięki niemu przedsiębiorca może zrealizować inwestycje, które mają na celu otworzenie, powiększenie czy modernizację trwałego majątku
  • linia kredytowa prowadzona na oddzielnym rachunku bankowym, dzięki czemu nie jest w żaden sposób obciążane konto firmowe

Gdzie można wziąć kredyt dla firm na start?

Każdy bank w swojej ofercie posiada pożyczki na start dla firm. Jednak każda nowa firma może skorzystać z rządowego programu de minimis. Kredyt na start dla firm można otrzymać maksymalnie na okres 60 miesięcy oraz na kwotę nie większą niż 100 tyś. Jednak bardzo dobrą formą pożyczki na start jest leasing, który daje możliwość kredytowania niezbędnych firmie urządzeń.

Zobacz:  Czym charakteryzuje się użytkowanie wieczyste?

Rządowy program de minimis skierowany jest do tych osób, które nie mogą przedstawić własnych zabezpieczeń kredytu. Przedsiębiorca może wtedy skorzystać z gwarancji w ramach tego programu. Gwarancją mogą być zabezpieczone tylko kredyty obrotowe lub inwestycyjne dla firm z segmentu mikro oraz małych oraz średnich przedsiębiorstw.

Z jakiego wsparcia może skorzystać przedsiębiorca?

Kredyt dla firm na start nie jest jedyną opcją dla początkującego przedsiębiorcy. Firmę można otworzyć korzystając również z dotacji Unii Europejskiej, wsparcia dla aktywizacji osób bezrobotnych czy crowdfundingu.

Bardzo często w zdobyciu pieniędzy na start firmy wystarczy tylko dobrze napisany biznesplan. Naturalnie wiele początkujących przedsiębiorców ma obawy czy ich pomysł na biznes się spodoba. Jednak zawsze warto zaryzykować, bo wiele firm, które dziś dobrze prosperują na rynku zaczynało właśnie od kredytu.

 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close