InwestowanieFinanse

CIEKAWE POMYSŁY INWESTYCYJNE DLA OSÓB O ŚREDNICH DOCHODACH

Powszechnym nieporozumieniem jest to, że inwestowanie wymaga dużych nakładów kapitałowych. Technicznie rzecz biorąc, można zacząć inwestować już za dolara. Przeciętny zarabiający zwykle inwestuje tysiące dolarów lub mniej. Jeśli nie masz więcej niż 10.000 dolarów, nie zniechęcaj się. Jest jeszcze wiele sposobów na to, aby inwestować niewielkie kwoty kapitału. Oto kilka pomysłów, aby zacząć.

Certyfikaty depozytów

Zwane również depozytami stałymi, są to instrumenty oszczędnościowe oferowane przez banki. Różnią się one od rachunków oszczędnościowych. Certyfikaty depozytowe mają przede wszystkim wyższe oprocentowanie niż zwykłe rachunki oszczędnościowe. Banki oferują konsumentom te certyfikaty w oparciu o okres jednego roku lub pięciu lat. W tym okresie Twoje pieniądze będą pasywnie oprocentowane. Nie będziesz mógł wypłacić pieniędzy, dopóki inwestycja nie dojrzeje.

Indywidualne opcje na akcje

Zakup pojedynczych akcji jest również opcją dla inwestorów indywidualnych. Należy zauważyć, że akcje indywidualne, jak nadchodzące akcje są znacznie bardziej przystępne dla inwestorów indywidualnych. Jednakże, wymagałoby to znacznych badań, zanim zaczniesz myśleć o zakupie jakichkolwiek akcji. Tak długo, jak jesteś gotów zbadać spółkę, z której pochodzą akcje, poszczególne akcje mogą generować duże zyski.

Zobacz:  Kiedy wybrać leasing z wysokim a kiedy z niskim wykupem

Obligacje

Obligacje są uważane za mniej ryzykowne niż akcje. Obligacja jest zasadniczo pomiędzy inwestorem a spółką. Jest to forma długu, który powinien być spłacony, chyba że firma nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań i nie przechodzi w całości. Obligacje są również emitowane przez rządy. Ryzyko związane z obligacjami skarbowymi zależy od tego, jak bogaty i stabilny jest rząd. Na przykład amerykańskie obligacje skarbowe nie są tak ryzykowne jak obligacje skarbowe z Haiti. Można wybrać kombinację obligacji korporacyjnych i rządowych, w które inwestować i generować miesięczny dochód pasywny.

IRA

Indywidualny system emerytalny jest najlepszym sposobem zabezpieczenia finansów w przyszłości. Z IRA inwestują Państwo zasadniczo w siebie. Nie będziesz mógł wybrać inwestycji, jeśli nie przełączysz się na samokierujące się konta IRA. Dokonywanie wpłat na emeryturę jest prawdopodobnie jedną z najlepszych inwestycji, jakie można dokonać. Im wcześniej zaczniesz, tym większe będą musiały być odsetki.

Zobacz:  Konto walutowe - wszystko o kontach walutowych

Pożyczki Peer-to-Peer

Jeśli kapitał, który możesz zaoszczędzić, jest naprawdę mały i nie przekracza 100 dolarów, rozważ pożyczanie tych pieniędzy rówieśnikom lub kolegom po niskim oprocentowaniu. W ostatnich latach pojawiło się wiele stron internetowych typu “peer-to-peer”, dzięki czemu każdy może pożyczać pieniądze obcym osobom. Możesz rozważyć skorzystanie z jednej z tych stron, aby Twoje pieniądze rosły według wybranej przez Ciebie stopy procentowej.

Rachunki oszczędnościowe

Być może jednym z najprostszych i najbezpieczniejszych sposobów inwestowania niewielkich ilości gotówki jest inwestowanie w konto oszczędnościowe. Chociaż stopa oprocentowania jest niska, będziesz miał możliwość wypłacenia pieniędzy w dowolnym momencie. Rozejrzyj się najpierw, aby znaleźć konto oszczędnościowe, które oferuje pożądaną stopę procentową.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close